eKnihyeNoviny
Košík (0 ks | 0 Kč)
[ + Pokročilé vyhledávání ]
Filtr eKnih

TIP: Zadejte si ve Vašem profilu Kindle email a nechte si e-knihu zaslat bez čekání rovnou do Kindle čtečky.

Kompletní slepice

Kompletní slepice
[Hodnoceno: 0x]
 
 
Výpůjčka
 
80,- Kč | - 20 % | eKniha
100 Kč     MOC
 
 

Autor

Martin Pánek

Nakladatelství:  Liberální institut
Počet stran:  182 str.
Rok vydání:  2012
Zabezpečení bez Adobe DRM
Formáty: 
ePub
ePub
Kindle
Kindle
PDF
PDF
Stáhnout náhled:  PDF ePub Kindle
 
 
 
Hodnocení
 

Pro hodnocení titulu je nutná registrace


Cestopis pohledem ekonoma
Marek Numerato | 2013-07-26 10:38:09 | Odpovědět
Marek Numerato
Kniha Kompletní slepice je cestopisem autora, který se vydal do Číny na studijní pobyt. Kniha je psána svérázným způsobem a ostřejším jazykem, které jsou čtenářům Pánkových blogů dobře známy. Čtenář se tak dozví spoustu zajímavých informací o obyvatelích Číny, životě v čínských městech, místní gastronomii (včetně srovnání úrovně služeb fastfoodových řetězců s těmi, jak je známe od nás :)), čínštině, studiu na místních univerzitách nebo o kultuře toalet. Na své si přijdou i fanoušci vytrvalostního běhu. Díky tomu, že autor během studia a couchsurfingových pobytů přicházel do styku s jedinci z nejrozmanitějších koutů planety, má kniha globální přesah. Uspojeni budou i čtenáři libertariáni a ekonomové. A to ve chvíli, kdy se autor zamýšlí nad životní úrovni Číňanů, životním prostředím nebo "bastiatovsky" nad exportní politikou. Ne příliš rozšířený, a právě z tohoto důvodu přínosný, je autorův pohled na téma ekonomické svobody v Číně (upozorňuje na tolik „západem“ přehlížené rozdíly mezi jednotlivými čínskými provinciemi) nebo na otázku nezávislosti Tibetu (zmiňuje se útlaku a bídných životních podmínkách zdejších obyvatel v období před čínskou invazí). Knihu lze rozhodně doporučit stejně jako autorovy blogy (více na http://mmister.com/ ) - například jeho další cestopisy z USA nebo Bulharska.
 
Vyhozené peníze
Pavel Kočička | 2013-07-23 13:17:36 | Odpovědět
Pavel Kočička Uživatel je vlastníkem titulu
vlastník
titulu
Zápisky studenta na výměnném pobytu v Číně neokouzlí ani neotřelým jazykem, ani znalostmi. Naopak jazykové manýry, které podle předmluvy rozumně zkoušela autorovi vymluvit korektorka, celou dobu akorát obtěžují. A neustálé se podivování odlišnému životnímu stylu místních vypadá jako stížnosti typického českého Pepíka v Jugošce, že na pláži není dobré české pejvo a svíčková. Další důkaz, že blogové zápisky mají zůstat na blogu a pokud je někdo publikuje knižně, neměl by za ně chtít peníze. Původně jsem chtěl na knihu psát recenzi na knižní portál, ale bohužel za víc písmenek to nestojí.
 
Kompletní slepice
Petr Sacha | 2013-07-13 23:12:54 | Odpovědět
Petr Sacha Uživatel je vlastníkem titulu
vlastník
titulu
Mohu doporučit, lehce napsáno a lehce se čte, skoro jedním dechem. Čtenáři kniha naznačí jak probíhá studentský život tam daleko v Číně a to neotřelýma očima českého studenta.