eKnihyeNoviny
Košík (0 ks | 0 Kč)
[ + Pokročilé vyhledávání ]
Filtr eKnih

Jak nakupovat | FAQ

 

 


Jak uplatnit kupón?

Přihlašte se pod svůj účet (nebo se zaregistrujte) a klikněte pod vašim účtem v pravo na Moje kupony. Zadejte kod kuponu pro jeho aktivaci.

Dostal jsem kupon v Interspar, jak ho uplatním?

Kupon Interspar je na 3 předem vybrané eknihy:
Díky za každé nové ráno
Anatomie vraždy
Nepolepšitelné děti ze sídla Ashton.
Kupon aktivujte jako jakýkoliv jiný kupon (přihlašte se na zvůj účet a zadejte kupon do sekce Moje kupony). Eknihy se vám poté zařadí do vaší eKnihovny, odkud si je můžete stáhnout.


Potřebuji speciální software na čtení eknih (eBooks)?
ANO, avšak pouze pro knihy zabezpečené pomocí ADOBE DRM. K těmto knihám potřebujete počítač a čtecí software Adobe Digita Editions, který je posytován zdarma.
Get Adobe Digital Editions

Proč si musím čtecí software aktivovat?
Některé eknihy jsou zabezpečeny proti zneužití. Kontrola tohoto zabezpečení vyžaduje aktivaci softwaru Adobe Digital Editions u společnosti Adobe. Zaregistrovat se můžete zde

Jak odhlásím svůj účet nebo čtečku z Adobe Digital Edition?
Pokud chcete odhlásit (odautorizovat) svůj účet z instalace Adobe Digital Editions na Vašem PC, otevřete Digital Editions a stiskněte zároveň Ctrl+Shift+D na Vašem PC s MS Windows. Na počítačích s Mac OS X stiskněte Cmd+Shift+D.
Pokud chcete odhlásit svojí čtečku Sony, pak stiskněte současně Ctrl+Shift+E na PC s MS Windows nebo Cmd+Shift+E na počítačích s Mac OS X.

Zvýší se po odhlášení z Adobe Digital Editions počet mých volných licencí?
Ne, po odhlášení Vašeho účtu z ADE se počet volných licencí nezvýší. Je to tak z více důvodů. Počet volných licencí se ovšem automaticky zvyšuje v čase. Každý kalendářní rok Vám tak přibude 1 volná licence k celkovému počtu Vašich licencí.

Jaký formát si mám vybrat?
K dispozici jsou formáty PDF, ePub a MOBI. Pro čtení v počítači nebo na zařízení s větší obrazovkou doporučujeme stáhnout formát PDF. Pro čtení v mobilních čtecích zařízeních (např. eReading First Edition) je lepší formát ePub, který je pro zobrazení na těchto zařízeních přizpůsoben. Formát MOBI je výhradně pro čtečky Amazon Kindle.

Mohu tisknout nebo kopírovat moje eknihy (eBook)?
Možnost tisku a kopírování se řídí úrovní zabezpečení, kterou nastavil vydavatel. Některé eknihy je možné libovolně tisknout i kopírovat, jiné není možné vůbec tisknout a ani kopírovat. Zabezpečení jednotlivých titulů se dozvíte v záložce "Zabezpečení" v detailu eknihy.

Když si koupím eknihu (eBook), bude mi stále k dispozici ke stažení?
Ano, Vaše ekniha bude neustále k dispozici ke stažení ve Vaší eKnihovně.

Jaké jsou výhody elektronické knihy (eBooks)?

  • Eknihy jsou většinou výrazně levnější než jejich tištěná podoba
  • Eknihy přináší možnost vyhledávání v textu
  • Do jedné čtečky si můžete nahrát stovky i tisíce eknih, které budete mít pořád s sebou
  • Vše je jednoduché. Vyberu knihu, koupím, stáhnu a čtu - do několika málo minut můžete mít nově vydaný titul ve Vaší čtečce i když jste na dovolené v zahraničí

 

Co je to čtečka?
Pod obecným označením "čtečka" se ukrývá mobilní zařízení určené pro čtení textu, zejména eknih. Zařízení má kompaktní velikost a je většinou vybaveno speciálním inkoustem, který poskytuje pasivní obraz. Text se na obrazovku čtečky vykreslí a poté není aktivně napájen. Tím se výrazně ušetří energie, kdy čtečka může fungovat na jedno nabití týdny, ale hlavně nedochází k únavě očí.

Jsem nakladatel, mohu přes Vás vydávat eknihy (eBooks)?
Ano, rádi s Vámi navážeme spolupráci. Vyplňte nezávazný formulář v sekci Pro nakladatele.

Co je to Adobe DRM?
DRM neboli Digital Rights Management je dodatečené zabezpečení eknihy, pomocí kterého může autor eknihy omezit její použití pouze na určitý počet zařízení. V případě aktivovaného Adobe DRM pro eknihu je nutné mít pro možnost jejího čtení či nahrání na čtečku nainstalovaný software Adobe Digital Editions nebo mít nainstalovánu aplikaci, která Adobe DRM podporuje (např. Bluefire Reader pro iPad, atd.)

Všechny kroky nutné pro čtení eknih s DRM jsou k dispozici zde.

Seznam čteček podporujících Adobe DRM naleznete zde.

Funkčnost Adobe DRM si můžete otestovat pořízením testovacího DRM souboru, který je možno za manipulační poplatek stáhnout zde.

Jak poznám, jestli je ekniha (eBook) je zapezpečená pomocí Adobe DRM?
V detailu eknihy je hned vedle obálky uvedeno, zda je Adobe DRM zabezpečení aktivní či nikoliv. Bližší informace o zabezpečení najdete v dolní části v sekci "Zabezpečení".
Tip: Můžete využít pokročilé vyhledávání pro vyhledání eknih s či bez DRM.

Jaký software potřebuji pro čtení eknih (eBooks) nezabezpečených pomocí Adobe DRM?
I pro čtení eknih nezabezpečených pomocí DRM můžete použít Adobe Digital Editions. Další možností je použít jakýkoliv software či hardware, který umí zobrazit dokumenty ve formátu PDF či ePUB.

Pro mobilní telefony s operačním systémem Google Android doporučujeme naši aplikaci eReadig.cz, kde není třeba žádných dalších aktivací.

Mohu číst knihy z portálu eReading i na mobilním zařízení Apple iPhone/iPad? 

Ano, v aplikaci "Bluefire Reader". Tato aplikace je plně kompatibilní s Adobe DRM a můžete skrze ní číst všechny eknihy z naší nabídky. Co je potřeba udělat?

  1. Nainstalujete aplikaci Bluefire Reader z App Storu zde
  2. Zaregistrujete se svým Adobe ID
  3. Přes webový prohlížeč na iPadu s přihlásíte na portál eReading a v sekci moje eKnihovna si eknihu otevřete přímo v Bluefire Readeru

Přesný návod naleznete zde

Přečtu si eknihy (eBooks) z Vašeho portálu na čtečce Kindle od Amazonu?
V současné době si můžete na svém Kindle přečíst jakoukoli eknihu, která není zabezpečena formou DRM.

Co je to Kindle email a jak povolit zasílání eknih do mého Kindle?

Kindle email je emailová adresa, kterou dostanete od Amazonu při spárování Kindle čtečky. Většinou je ve tvaru VaseJmeno@Kindle.com nebo VaseJmeno@free.kindle.com. Po vložení Vašeho Kindle emailu Vám bude umožněno zasílat Vaše eknihy přímo do Vaší čtečky. Z Vaší strany je nutné povolit zasílání obsahu z emailové adresy kindle-noreply@ereading.cz ve Vašem "Manage My Kindle"