Svědectví kostí

Kathy Reichs
139 Kč
Svědectví kostí
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-750-7595-6
Rok vydání
2016
Počet stran
303
Formáty a ukázky

o knize

Za zmizením vězněné a mučené dívky jako by stál sám ďábel…

Jen málokdo rozumí řeči kostí lépe než tvrdohlavá soudní antropoložka Temperance Brennanová. A když se zakousne do nějaké záhady, nepřestane pátrat, dokud jí nepřijde na kloub. Kvůli mrtvým, jejichž ostatky se jí v pitevně dostávají na stůl, ale zejména pro záchranu živých, je ochotná udělat téměř cokoli. Třeba i zrušit cestu za přítelem Andrewem Ryanem, který ji požádal o ruku. Protože když jde o vraždu, osobní život musí počkat.

Na Tempe se obrátila Hazel „Lucky“ Strikeová, která se věnuje amatérskému vyšetřování neobjasněných zločinů. Hazel se domnívá, že vězněná a mučená dívka, jejíž hlas se ozývá na zvukovém záznamu, je několik let pohřešovaná Cora Teagueová. A navíc se ukazuje, že Tempe má nejspíš Cořiny ostatky ve své laboratoři. Tempe se pouští do vyšetřování, které ji přivádí do odlehlých venkovských končin, odhaluje další záhadná zmizení i nepřirozená úmrtí. Přišla právě zde dívka o život? Kam se poděl její „divný“ kamarád? A kolik toho ví fanatický kněz, který u svých oveček bojuje se satanem? To jsou jen některé z mnoha otázek, na které Tempe hledá odpověď v místní náboženské komunitě. Ovšem v ní se setkává jen s nedůvěrou, mlčením a všudypřítomným ďáblem, kterého je třeba vymýtit.

Soudní antropoložka Tempe Brennanová, hrdinka románů spisovatelky Kathy Reichs a také televizního seriálu Sběratelé kostí, chce zjistit pravdu o zmizelých mladých lidech, a tak se dostává do míst, kde se ďábel směje a lidé pláčou. Ale Tempe se nedá odradit, protože víc než nadpřirozených sil se bojí předsudků a zla, které má každý člověk v sobě.

Kathy Reichs je stejně jako její literární postava Temperance Brennanová soudní antropoložkou. Působí jako profesorka antropologie na Severokarolínské univerzitě v Charlotte. Narodila se v Chicagu, kde získala doktorát z filozofie na Severozápadní univerzitě. Nyní působí střídavě v Charlotte a Montrealu a často spolupracuje jako soudní znalkyně při soudních líčeních.

Proslavila se hned svým prvním románem Přijdu tě zabít, který v roce 1997 získal Ellisovu cenu za nejlepší prvotinu. I další tituly byly velmi úspěšné: Mrtvá světice, Smrtící rozhodnutí, Osudová cesta, Vážná tajemství, Divoké kosti, Smutné pondělí, Svaté kosti, Kosti v písku, Kosti na popel, Ďáblovy kosti, 206 kostí, Pavoučí kosti, Temné kosti, Kosti jsou věčné, Kosti zmizelých, Kosti nikdy nelžou a Svědectví kostí. Spolu se svým synem Brendanem napsala sérii dobrodružných knih pro mládež o patnáctileté Tory, blízké příbuzné Tempe Brennanové – Virus, Poklad, Šifra, Únos a Zúčtování. Televizní seriál Sběratelé kostí, jehož je spisovatelka producentkou, se vysílá již jedenáctou sezonu.

Více informací najdete na www.kathyreichs.com

htttp://twitter.com/KathyReichs

www.facebook.com/kathyreichsbooks

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily