Komu straší ve věži

Marie Rejfová
199 Kč
Komu straší ve věži
Nakladatelství
Díl
2.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-758-8053-6
Rok vydání
2018
Počet stran
336
Formáty a ukázky

o knize

SLEČNA MARPLOVÁ PO ČESKU? MLADÁ. SVÉRÁZNÁ. UČITELKA.

Ve středočeském městečku Brod se schyluje k obecním volbám a vypadá to, že nic nedokáže narušit jejich průběh. Příjezd nového učitele Jakuba Stehlíka ale odkryje mnohé stíny z minulosti.

Kdo zavinil smrt Jakubovy matky? Co s ní má společného starosta Jaroslav Jiroušek? Komu v Brodu se hodí, aby tento čin nezůstal zapomenut? Jak do toho všeho zapadá rodina majitelky pekařství paní Řábkové? Co znamená králičí tlapka v pouzdře na trumpetu a jaké tajemství skrývá zahrádkářská kolonie za městem? A co všechno je pro úspěch schopná udělat opozice v čele s Ivo Podroužkem?

Učitelka Josefína Divíšková se snaží přijít na kloub událostem, které se v Brodu staly před více než třiceti lety, a tím pomoci napravit staré křivdy. Musí se spolehnout na svůj důvtip a schopnost zvládat vše s humorem, jakož i na svérázného komisaře Tvrdíka.

hodnocení a komentáře

28. 08. 2018 - Marie Valášková

Lehké čtení s přiměřenou dávkou humoru. Děj nás opět zavádí do Brodu, kde po rozvodu žije v domě své sestry Josefína Divíšková, učitelka kreslení v místní umělecké škole. OPravdu pozoruhodně nás autorka provede místními klepy i předvolebním bojem. I když se Josefíně někdy přezdívá "česká madam Marplová", v tomto příběhu vlastně o "čerstvou" vraždu nejde. Josefína pátrá po okolnostech autonehody, při které zemřela matka Jakuby, nového učitele hudby. Jakub se do Brodu přistěhoval nedávno se svým dědečkem, který zde chce dožít. Jakub se zpočátku plánovaně seznámí s Josefínou, v Brodě je dobře známa její známost s komisařem Tvrdíkem. S Tvrdíkem se Josefína seznámila při minulých vyšetřováních a Jakub by chtěl, jestli by se nemohl podívat do starých spisů ohledně vyšetřování smrti své matky.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily