Římané: Orel se mstí

Anthony Riches
139 Kč
Římané: Orel se mstí
Nakladatelství
Série
Jazyk
Český
ISBN
978-80-750-7043-2
Rok vydání
2014
Počet stran
352
Formáty a ukázky

o knize

Pomocné kohorty Tungrů se po úspěšném tažení v Dákii vracejí do Británie na Hadrianův val. V zemi však panuje chaos a římské legie jen stěží udržují pořádek na dlouhé severní hranici.
Nad Šestou legií se vznáší vážná hrozba rozpuštění. Legie přišla v bitvě o svůj posvátný symbol římského orla a pouze Tungrové jsou schopní vrátit legii zpět její hrdost. Čeká na ně nebezpečná výprava do divočiny obývané nelítostnými barbary, daleko za opuštěným valem císaře Antonina.
Marcus Aquila a jeho přátelé musí proniknout do mohutné, nedobytné pevnosti barbarů, vystavěné na vrcholku vysoké hory. Ještě obtížnější však bude z pevnosti uniknout a vrátit se i s orlem zpět za linii Valu. Barbaři, kteří již opět naslouchají sesazenému vůdci Calgovi, jim budou v patách a učiní vše, aby je dostihli a pobili.
Žádné z těchto nebezpečí však nepředstavuje takovou hrozbu jako zrádci číhající na Marka v samotném srdci legií…

ANTHONY RICHES vystudoval obor teorie vojenství na univerzitě v Manchesteru. Poté, co roku 1966 navštívil někdejší římskou pevnost v lokalitě Housesteads, pustil se do psaní série Římané, která má již šest dílů a v češtině zatím vyšly první čtyři: Rány na cti, Šípy zběsilosti, Pevnost barbarů, Leopardí meč a Vlčí zlato. Autor žije v Herfortshiru s manželkou a třemi dětmi.

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily