Římané: Vlčí zlato

Anthony Riches
129 Kč
Římané: Vlčí zlato
Nakladatelství
Série
Jazyk
Český
ISBN
978-80-746-1452-1
Rok vydání
2013
Počet stran
344
Formáty a ukázky

o knize

Krutý boj římského vojska o zlatý důl v zemi vlka. 

Tungrské pomocné kohorty pochodují na východ do krajiny za Dunajem, aby střežily neklidnou hranici římské říše, která je v oněch místech stejně nebezpečná a propadlá anarchii jako severní Británie v prvním díle Richesovy románové série Římané.
Krátce po svém vítězství v Germánii jsou Tungrové i s Markem Aquilou převeleni do Dákie na severovýchodním okraji římské říše, kde dostali rozkaz zabezpečit hlavní finanční zdroj říšské moci.
Zlaté doly těžebního komplexu Alburnus Maior obsahují takové množství drahého kovu, že by se jím dala vydláždit silnice až do samotného Říma. Představují proto lákavou kořist pro loupeživý kmen Sarmatů, který ohrožuje celou provincii, a tak početně slabší příslušníci pomocných kohort jsou nuceni čelit mohutnému náporu barbarů.
Ohroženi jak sarmatskou hrozbou, tak i mnohem rafinovanějšími soupeři, kteří se tváří jako jejich spojenci, musí se Tungrové vyrovnat s novým nečekaným nepřítelem.
Budou nuceni bojovat na život a na smrt za záchranu cti říše – i své vlastní kůže.

ANTHONY RICHES vystudoval obor teorie vojenství na univerzitě v Manchesteru. Poté, co roku 1966 navštívil někdejší římskou pevnost v lokalitě Housesteads, pustil se do psaní série Římané, která má již šest dílů a v češtině zatím vyšly první čtyři: Rány na cti, Šípy zběsilosti, Pevnost barbarů a Leopardí meč. Autor žije v Herfortshiru s manželkou a třemi dětmi.

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím
ZOBRAZIT DETAILY