Větrná hůrka rodiny Bronteových

Hana Whitton
209 Kč
Větrná hůrka rodiny Bronteových
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-204-4558-2
Rok vydání
2017
Počet stran
359
Formáty a ukázky

o knize

Strhující román zachycuje příběh výjimečně umělecky založených sourozenců Brontëových, známých spisovatelek Emily (1818–1848), Charlotte (1816–1855) a Anny (1820–1849) i jejich nadaného, ale nezdárného bratra Branwella. Autorka na základě podrobného studia nedávno odhalených pramenů i osobních návštěv míst, kde pobývali a jež inspirovala jejich tvorbu a poznamenala jejich život, zejména severoanglického Haworthu, volně rozvíjí dramatické líčení mnohdy neuvěřitelných osudů výjimečné rodiny.

hodnocení a komentáře

22. 02. 2018 - Bára Javorková

Hana Whitton je znalkyní anglické literatury i reálií, čehož mistrně využívá v tomto románu. Při psaní čerpala ze známých pramenů a také se inspirovala svými návštěvami na místech, kde Brontëovi žili. Přestože nepřináší nic, co bychom o rodině Brontëových nevěděli z učebnic a encyklopedií, dokázala příběhu vdechnout punc autentičnosti. Osudy rodiny rozvíjí s patřičným respektem a zbytečně nefabuluje. Děj je vyprávěn v er-formě, chronologicky. Této knize není co vytknout. Je sice napsána českou autorkou, ale má anglického ducha, půvab starých časů a tzv. genius loci, česky řečeno duch místa. Hana Whitton je nejen mistryně pera, vládne také skvělou češtinou, takže čtení jejich knih je zároveň pastvou pro duši.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily