Poustevník

Thomas Rydahl
279 Kč
Poustevník
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-204-4119-5
Rok vydání
2017
Počet stran
436
Formáty a ukázky

o knize

Na pláži na kanárském ostrově Fuerteventura se najde havarované auto. Na zadním sedadle je kartonová krabice a v ní leží tělo chlapečka. Nikdo neví, jak se mrtvé dítě jmenuje, a po řidiči vozu není nikde ani stopa.
Vražda je to poslední, co na Fuerteventuře potřebují. Bary a větrem bičované pláže jsou už tak poloprázdné a místní policie je pod tlakem, aby vyšetřování ukončila co nejdříve. Dlouholetý obyvatel ostrova Erhard, jenž vidí víc než většina ostatních, však policistům nedá pokoj a nedovolí, aby od vyšetřování upustili – nemá co ztratit. Přerušil styky se ženou a dítětem žijícími v Dánsku a odřízl se od moderního světa.
Otázkou je, zda starý muž, který neví nic o mobilních telefonech, internetu ani sociálních sítích, vůbec může v dnešním světě objasnit vraždu. Zvlášť když nitky sahají daleko za písečné pláže ostrova…

hodnocení a komentáře

17. 05. 2018 -

Již nikdy se nenechám zlákat tím, že kniha dostala nějakou cenu. Za co ji dostala tato, mi není jasné. S vypětím sil a notným přeskakováním jsem ji dočetla a jestli někdo v komentářích psal, že konec byl dramatický a překvapující, tak nevím, jestli četl stejnou knihu. S přibývajícími stránkami jsem byla stále napjatější, jakou další další pošetilost hlavní hrdina vyvede a zda se alespoň dozvím, proč nemá malíček (možná to nakonec bylo v těch pasážíš, které jsem přeskočila). Kniha se mi nelíbila, byla napsána nepříjemně rozvlekle, zabíhala do podrobností tam, kde to nebylo nutné.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily