Poustevník

Thomas Rydahl
279 Kč
Poustevník
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-204-4119-5
Rok vydání
2017
Počet stran
436
Formáty a ukázky

o knize

Na pláži na kanárském ostrově Fuerteventura se najde havarované auto. Na zadním sedadle je kartonová krabice a v ní leží tělo chlapečka. Nikdo neví, jak se mrtvé dítě jmenuje, a po řidiči vozu není nikde ani stopa.
Vražda je to poslední, co na Fuerteventuře potřebují. Bary a větrem bičované pláže jsou už tak poloprázdné a místní policie je pod tlakem, aby vyšetřování ukončila co nejdříve. Dlouholetý obyvatel ostrova Erhard, jenž vidí víc než většina ostatních, však policistům nedá pokoj a nedovolí, aby od vyšetřování upustili – nemá co ztratit. Přerušil styky se ženou a dítětem žijícími v Dánsku a odřízl se od moderního světa.
Otázkou je, zda starý muž, který neví nic o mobilních telefonech, internetu ani sociálních sítích, vůbec může v dnešním světě objasnit vraždu. Zvlášť když nitky sahají daleko za písečné pláže ostrova…

hodnocení a komentáře

17. 05. 2018 - Ladislava Kolonicna

Již nikdy se nenechám zlákat tím, že kniha dostala nějakou cenu. Za co ji dostala tato, mi není jasné. S vypětím sil a notným přeskakováním jsem ji dočetla a jestli někdo v komentářích psal, že konec byl dramatický a překvapující, tak nevím, jestli četl stejnou knihu. S přibývajícími stránkami jsem byla stále napjatější, jakou další další pošetilost hlavní hrdina vyvede a zda se alespoň dozvím, proč nemá malíček (možná to nakonec bylo v těch pasážíš, které jsem přeskočila). Kniha se mi nelíbila, byla napsána nepříjemně rozvlekle, zabíhala do podrobností tam, kde to nebylo nutné.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily