Karel IV. - Tajný deník

Josef Bernard Prokop
199 Kč
Karel IV. - Tajný deník
Nakladatelství
Díl
1.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-732-1827-0
Rok vydání
2014
Počet stran
392
Formáty a ukázky

o knize

Více než šest století uplynulo od chvíle, kdy Karel IV., český král a římský císař, svěřil své myšlenky a nejhlubší pocity pergamenu. O jeho oficiálním životě bylo napsáno mnoho, jeho osobní zpovědí, která však měla zůstat utajena veřejnosti, ale řízením osudu opět spatřila světlo světa, je Tajný deník. Jemu svěřil své vzpomínky na dětství, na milovanou matku, královnu Elišku Přemyslovnu, a na svého otce, českého krále Jana Lucemburského, se kterým měl velmi komplikovaný vztah. Jeho myšlenky patřily i jeho čtyřem ženám, jež všechny vroucně miloval, a dětem, zejména malému synkovi, pozdějšímu českému a římskému králi Václavovi IV.

Poznejte život a pravou duši Otce vlasti, schopného a obratného panovníka, pravého přítele, oddaného manžela a laskavého rodiče, člověka milujícího, neúnavně budujícího, pevného v zásadách i tápajícího; muže, jenž v České zemi našel svůj pravý domov.

O autorovi: Josef Bernard Prokop se narodil a studoval v Praze (varhany,klavír, hudební věda).Po krátké pedagogické praxi zakotvil roku 1992 v Českém rozhlase, kde je redaktorem a moderátorem. Kromě toho je takéautorem více než dvou stovek rozhlasových pořadů, spoluautoremtelevizních pořadů (s režisérem A. Moskalykem) a autorem dvoudivadelních her. Aktivně koncertuje na varhany, a to nejenom v Čechách, ale vevětšině zemí Evropy.Je aktivní i v muzikologické práci, mj. je zakladatelem a předsedou České společnosti Jana Ladislava Dusíka. Vychovává mladéklavíristy v ZUŠ Jana Zacha v Čelákovicích.Ke Karlovi IV. má autor o to větší vztah, že někteří z jeho předkůbyli ve službách tohoto slavného panovníka a u jeho dvora.

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily