Normanské královny Anglie (1066–1167)

Alison Weirová
249 Kč
Normanské královny Anglie (1066–1167)
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-759-5064-2
Rok vydání
2018
Počet stran
504
Formáty a ukázky

o knize

Příběh anglických středověkých královen je živý a vzrušující, plný tragédií, vznešených dramat, a dokonce i komedií. Představuje letopisy lásky, vášní, intrik, vražd, válek, zrad, proradností a smutku, které se doslova hemží hrdinkami, ženskými zloduchy, amazonkami, státnicemi, cizoložnicemi a milenkami. Mnohé samozřejmě pozastřely čas a nedostatek známých podrobností – těch se však přesto dochovalo tolik, že nám umožňují zrekonstruovat různé dramatické příběhy. V této knize si autorka vytkla za cíl shromáždit jednotlivé útržky, zbavit je staletých romantických mýtů a legend a proniknout pod vrstvy středověkých předsudků a pověr zachycených v dobových pramenech až k vyváženějšímu a autentickému názoru na život anglických královen ve století následujícím po dobytí země Normany.

 

Líčení začíná od Matyldy Flanderské, která byla oporou Vilému Dobyvateli při vpádu do Anglie v roce 1066, a vrcholí bouřlivým životem císařovny Maud, jež se považovala za samostatně vládnoucí anglickou královnu a za dosažení svého cíle bojovala až do trpkého konce. Před očima nám vyvstává pět normanských královen jakožto nesmírně vlivných postav a úchvatných povah.

 

Normanské královny Anglie (1066–1167) nejsou pouhou řadou jednotlivých životopisů, ale spíše jednolitou historií vzájemně propojených životů a důkladně propracovaným obrazem anglických dějin v dobách zásadních společenských převratů.

hodnocení a komentáře

28. 10. 2018 - kateřina miklíková

Kniha pro milovníky historie jako dělaná. Zapomeňte na věčné a stokrát ohrané Tudorovce. V tomto díle se seznámíte s normanskými královnami, jejich dobou a historickými událostmi. A je to nečekaně zajímavé čtení. Protože se však nejedná o beletrii, ale o literaturu faktu, vyžaduje od čtenáře trochu víc soustředění, než je tomu u paní Weirové běžné. Více v článku zde: https://trojtecka.blogspot.com/…/normanske-kralovny-anglie.…

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily