Tajemné cesty parfémů

Cristina Caboni
198 Kč
Tajemné cesty parfémů
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-756-5185-3
Rok vydání
2018
Počet stran
376
Formáty a ukázky

o knize

Život mě vystavil zkoušce.

Ale s irisem opět získám naději.

Díky vanilce se cítím chráněná.

Protože parfémy jsou mým osudem.

 

Elena má jedinečnou schopnost pochopit a zhmotnit touhy lidí: dokáže vytvořit tu správnou vůni k znovuzískání ztracené lásky, k překonání ostychu, k nalezení klidu. Doposud však nenašla tu správnou vůni k překonání své vlastní minulosti a k odpuštění.

 

Elena nevěří nikomu. Ztratila všechnu naději a v lásku už nevěří. Pouze tehdy, když vytváří své vůně,

dokáže zahnat nejistotu. Pouze zahalená esencemi květů, dřeva a koření ví, jak se zbavit strachu.

Vůně jsou cestou k srdcím lidí. Vyprávějí o nejskrytějších myšlenkách a touhách: iris obdaruje nadějí, mimosa štěstím, vanilka ochraňuje a kručinka učí pokoře. Elena byla odjakživa silná. Od toho dne, kdy ji ještě jako malou holčičku opustila matka, hledá cit a pohlazení. Naučila se spoléhat jen sama na sebe. Své emoce uzamkla za dveřmi. V šestadvaceti letech ji život opět vystavil zkoušce, její talent jí však určil cestu. Cestu, jež ji přivede až do jedné z největších prodejen vůní v Paříži, kde se ještě nyní připravují parfémy podle starodávných receptur. Její výtvory si brzy získají věhlas.

 

***

 

Cristina Caboniová je vášnivou pěstitelkou růží a již dlouhý čas se zabývá přírodními esencemi a vůněmi. Žije se svým manželem a třemi dcerami na Sardinii poblíž Cagliari, kde se věnuje rodinné včelařské firmě.

 

 

„Pamatuj si, Eleno, parfém je pravda. Ta jediná věc, na které záleží. Parfém nikdy nelže, parfém jsme my, je to naše opravdová esence.“

 

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily