Zeď vzpomínek

Anthony Doerr
199 Kč
Zeď vzpomínek
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-243-6948-8
Rok vydání
2016
Počet stran
280
Formáty a ukázky

o knize

Přečtěte si tuto knihu – změní váš pohled na paměť, čas, lásku a naši snahu udržet si věci, bez nichž nemůžeme žít. 

Ti, kteří si oblíbili jedinečný vypravěčský styl autora knihy Jsou světla, která nevidíme, jistě nebudou zklamáni ani tentokrát. Prostřednictvím svých fascinujících příběhů a postav, které nám již po přečtení několika stránek připadají jako naši staří známí, zavádí Doerr čtenáře na různá místa naší planety, od Litvy až po Čínu, a připomíná nám dar naší paměti, nesmírné bohatství našeho světa, krásu, křehkost i zázračnost našich vlastních životů. Každá z povídek, z nichž mnohé získaly prestižní ocenění, je sama o sobě nevšedním čtenářským zážitkem, skutečným literárním skvostem.

hodnocení a komentáře

18. 02. 2018 - Marie Valášková

Zeď vzpomínek je další sbírkou několika povídek, podobně jako Sběratel mušlí, některé jsou situovány do Afriky nebo na Nový Zéland, kde autro nějakou dobu žil. Doktor Amnesty je první povídkou, trochu se sci-fi motivem. Popisuje dobu, kdy budou doktoři umět vyvolat, uchovat a uložit naše vzpomínky. Bohatá běloška Alma, trpí těžkou demencí se ztrátou paměti. PO smrti svého manžela žije sama ve velikém domě, kde se o ní stará mladý černoch Pheko, který se stará o svého šestiletého chlapce, který velmi špatně vidí. Dozvídá se, že Alma bude přemístěna do léčebny a on tak přijde o práci, to bude veliký problém. Pheko se mi líbí, prostý černoch s velikým srdcem, se zásadami, kterými se nehodlá zpronevěřit. Léčba demence ale není hlavní zápletkou, tou je hledání vzácné zkameněliny.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily