199 Kč
Hlas
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-243-8285-2
Rok vydání
2018
Počet stran
304
Formáty a ukázky

o knize

Každoročně o Vánocích proudí do Reykjavíku turisté prožít vánoční svátky jinak. Když je ale ve sklepě renomovaného reykjavíckého hotelu nalezen vrátný, jehož někdo uškrtil, zdá se být po idyle. Záhadnou vraždu muže v převleku Santa Clause má Erlendur spolu s kolegy z reykjavícké kriminálky vyřešit tak, aby nepoplašili váženou mezinárodní klientelu hotelu. Pobyt na Islandu nesmí být stresující a příliš dobrodružný! Smrt starého muže se vlastně nikoho nedotkla, nikdo se s ním nestýkal. Kdo tedy měl zájem odstranit starého samotáře? Aby snáze odhalil stopu, ubytuje se Erlendur přechodně v hotelu a opět jednou zjišťuje, že nitky vedou hluboko do minulosti.

hodnocení a komentáře

18. 09. 2018 - Marie Valášková

Těsně před Vánoci je v islandském hotelu nalezena mrtvola muže v kostýmu Santa Klause. Je ho smrt vyšetřuje komisař Erlendur. Zpočátku se vyšetřování nevyvíjí moc dobře, protože o mrtvém muži vlastně nikdo nic neví. Muž žil mnoho let ve sklepním kumbále, neměl přátele, je těžké najít někoho, kdo o něm něco ví. Pátrání se zaměří na jeho minulý život, objeví se jeho sestra a otec, kteří se s ním nestýkají, nic o něm nevědí. Komisař Erlendur, který má dost vlastních problémů se svou dcerou, závislou na drogách, se raději ubytuje přímo v hotelu. Postupně se sbližuje s ostatními zaměstnanci, ale stále neví, kdo muže zabil. Zvláštním aspekten je tykání - na Islandu si všichni tykají a při výslechu je to trochu zvláštní... Také příroda na Islandu, má své kouzlo.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily