249 Kč
Lazar
Nakladatelství
Série
Díl
7.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-757-7782-9
Rok vydání
2018
Počet stran
509
Formáty a ukázky

o knize

Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná…

Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky.

O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník.

Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

----

Kepler objevil přímou linku do nejtemnějších zákoutí lidské duše.
- Lev Grossman, Time

Dravý vypravěčský styl, jenž vás zahalí do pláště temnoty.
- Daily Mail

Jestliže existuje nějaká kriminální série, která se dokáže přiblížit Miléniu Stiega Larssona ve vykreslení postav a v poutavosti děje, pak je to tahle. Kepler v Joonovi Linnovi stvořil fenomenálního hrdinu, který využívá své intuice, strategických schopností i osvěžující zranitelnosti v boji s nepřítelem tak podmanivým a rafinovaným, jako byl sám Hannibal Lecter.
- Booklist

hodnocení a komentáře

11. 12. 2018 - Marie Valášková

Pokračování série s Joonou Linnou, Sagou Bauerovou. Nález lebky mrtvé manželky Joonu usvědčí v podezření, že Jurek Walter nezemřel, ale žije. Všichni jsou přesvědčeni, že Linna ztrácí rozum, že se mýlí. Vždyť Saga Jurka Waltera zabila, našel se i jeho prst. Joona, ale věří sám sobě a svému přesvědčení. Pošle zprávu Lumi, zajede za Valerií a chce jí přesvědčit, aby s ním odešla do úkrytu. Valerie to odmítne, stejně jako Saga necítí potřebu schovat svoji sestru Pellerinu a otce. Saga dokonce nepřesvědčí i své nadřízené, že Valerie by měla dostat policejní ochranu - a pak dostanou věci rychlý spád. Najednou nikdo nepochybuje, že Joona ěl pravdu a že Jurek přežil a za svého mrtvého bratra si našel náhradu. Někoho, kdo slepě poslouchá jeho příkazy a jedná...

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily