Případ Vincent Franke

Christoffer Carlsson
149 Kč
Případ Vincent Franke
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-876-9704-7
Rok vydání
2013
Počet stran
240
Formáty a ukázky

o knize

Thriller od držitele ceny Nejlepší švédská detektivka roku 2013

Jmenuje se Vincent Franke. Je beznadějně závislý na morfinu a ve svém bytě najde jednoho dne mladou ženu, Mariu. Vincent ví jediné – za žádnou cenu nesmí utéct. Na rozkaz Pastora, nejvlivnějšího bosse stockholmského podsvětí, ji musí držet pod zámkem. Vincent ví, jak podsvětí funguje, zná pravidla hry. Zamiluje se do Marii a to je zničující. Když Maria náhle zmizí, jeho život se začíná komplikovat...
Případ Vincent Franke je román o tom, jací jsme a jací bychom možná mohli být. Zároveň je to i příběh dvou podivných vydědenců společnosti na útěku před vším, co ohrožuje jejich život.

Christoffer Carlsson
Narodil se v roce 1986 ve švédském Halmstadu.
Od roku 2005 žije ve Stockholmu, kde složil doktorát z kriminologie. Učí na Stockholmské univerzitě.
Jeho debut Případ Vincent Franke vyšel v roce 2010. Tento „román noir“, který se odehrává v ulicích Stockholmu, se v tisku dočkal vynikajícího hodnocení a také překladu do několika jazyků.
Druhý román, Jednooký králík (2011), byl s velkým očekáváním prodán několika zahraničním nakladatelstvím ještě před samotným vydáním ve Švédsku.
Jeho poslední kniha "Neviditelný muž ze Salemu" získala cenu Nejlepší švédská detektivka roku 2013 (česky vyjde na podzim 2014).

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily