239 Kč
Bez šance
Nakladatelství
Díl
1.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-242-5214-8
Rok vydání
2016
Počet stran
304
Formáty a ukázky

o knize

Fascinují a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

hodnocení a komentáře

28. 10. 2018 - zkoumi

Orwell, sci-fi, filozofie, náboženství, horor, romantika. Vše v jednom balení a ještě pro děti? A jaky je rozdil v cene cloveka, jestli je mu 5, 13 nebo 20 let? sice jsem uz na YA literaturu trochu stary, presto doporucuju vsem, kterym se libily napr. Hunger games.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily