O dívce Grace

Anthony Doerr
249 Kč

Náhled

Načítání

o knize

David Winkler, tichý chlapec okouzlený nestálostí počasí a posedlý sněhem, žije na Aljašce ve městě Anchorage. Někdy vidí události ještě předtím, než se stanou ‒ muže s krabicí na klobouky srazí autobus, sám David se v supermarketu zamiluje do krásné ženy. Sen o tom, že se mu nepodaří zachránit svou malou dceru při záplavách, ho naprosto zdrtí. Odjede tisíce mil daleko, opustí svou rodinu, domov i budoucnost, aby vyplnění tohoto snu zabránil.

Na ostrově v Karibiku, kde skončí sám a bez peněz, navíc netuší, jestli jeho dcera přežila a jestli mu manželka útěk kdy odpustí, mu poskytne přístřeší rodina s mladou dcerou. A právě ta ho nakonec probudí zpět k životu a přiměje ho hledat všechny, jež opustil. Doerrovy postavy jsou plné smutku a nenaplněných tužeb, ale také laskavosti. Jeho pochopení pro lidskou slabost je až neuvěřitelně jímavé.

Detail

Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-243-7652-3
Rok vydání
2017
Počet stran
464
Formáty a ukázky

hodnocení a komentáře

15. 01. 2018 - Marie Valášková

Strhující životní příběh muže, který trpí náměsíčností. (nejsem si jistá, jestli úplně souhlasím s touto definicí, mě by asi spíš vyhovovala "jasnozřivost") Muž - David Winkler - začal pracovat jako hydrolog, ale jeho celoživotní láskou je sníh - sněhové vločky.Nejprve utíká před svými sny se strachem, aby se nevyplnily. v jedné části jeho životní pouti se raději nechá vyhodit ze zaměstnání, aby zabránil vyplnění snu. ve druhé části svého života pátrá po své dceři. Je to nádherný příběh o živote, zvratech, láskách a přátelství, posedlosti přírodou. Celý příběh bych přirovnala k mému oblíbenému Henningu Mankelovi a jeho Italským botám. Oba příběhy ma jí podobnou atmosféru života obyčejných lidí, ztracených dcer, lidí, které bych si přála potkat.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora