Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Jonas Jonasson
189 Kč
Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
Nakladatelství
Díl
1.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-876-9700-9
Rok vydání
2012
Počet stran
400
Formáty a ukázky

o knize

Allan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí - a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti - v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět.

Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže, který se sice nikdy nezajímal o politiku, ale přesto byl vždy nějak zapleten do velkých historických událostí 20. století.

Jonas Jonasson vydal v roce 2009 svou prvotinu Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel. Kniha se záhy stala čtenářským hitem a nejprodávanější švédskou knihou let 2010 a 2011. V současnosti byla přeložena nebo se překládá do 35 jazyků. Fenomenální úspěch letos sklízí v Německu, bestsellerem se stala mj. v Holandsku, Dánsku, Norsku, Francii, Itálii, Španělsku... Podle knihy je natáčen film s největším rozpočtem v historii švédské kinematografie.

hodnocení a komentáře

05. 02. 2018 - Pavlina Hajkkva

09. 03. 2019 - Tom S.

Naprosto skvělé! Tohle se opravdu povedlo. Nasmějete se a poznáte svět i dějiny, jak se opravdu staly :-)

09. 03. 2019 - Tom S.

Naprosto skvělé! Tohle se opravdu povedlo. Nasmějete se a poznáte svět i dějiny, jak se opravdu staly :-)

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily