Švédské holínky (PŘEDPRODEJ)

Henning Mankell
199 Kč 139 Kč

Náhled

Načítání

o knize

PŘEDPRODEJ! OCHUTNEJTE PRVNÍ ŘÁDKY DŘÍV NEŽ OSTATNÍ. KUPTE SI 30 % KNIHY SE SLEVOU 30 % JIŽ NYNÍ A ZBYTEK KNIHY SI MŮŽETE STÁHNOUT BEZ DALŠÍHO DOPLATKU 23.2.

Působivý román o tom, že na některé vzpomínky nestačí ani ničivý oheň.

Jedné podzimní noci se Fredrik Welin probudí a zjistí, že mu hoří střecha nad hlavou. Fredrik unikne doslova na poslední chvíli a stihne popadnout jen pláštěnku a dvě holínky — obě levé.

Jeho milovaný dům na ostrůvku v Baltu lehne popelem i se vším majetkem. Ohořelé trosky se stanou symbolem jeho osamělého života, který se už chýlí ke konci. Fredrik se nastěhuje do starého přívěsu po dceři a hned si objedná nové holínky. Když mu dcera přijede na pomoc a zkontaktuje ho sympatická novinářka kvůli rozhovoru pro místní noviny, obrátí se Fredrikovi život vzhůru nohama.

Henning Mankell (1948—2015) se narodil ve Stockholmu, žil ve Švédsku a v Mosambiku. Na začátku devadesátých let vytvořil postavu komisaře Wallandera a napsal o něm sérii knih, které ho proslavily po celém světě. V češtině vyšel i Mankellův detektivní thriller Číňan a román Italské boty. Na jaro 2018 připravujeme Mankellův poslední román Švédské holínky.

Detail

Nakladatelství
Díl
2.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-757-7396-8
Rok vydání
2018
Počet stran
456
Formáty a ukázky

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série