Do posledního dechu

Robert Bryndza
339 Kč 200 Kč
Do posledního dechu
Nakladatelství
Díl
4.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-271-0521-2
Rok vydání
2018
Počet stran
416
Formáty a ukázky

o knize

Dechberoucí thriller jednoho z nejčtenějších autorů současnosti Roberta Bryndzy opět přináší napětí až DO POSLEDNÍHO DECHU. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová se svým týmem tentokrát bojuje s nástrahami virtuálního světa…

O autorovi

Robert Bryndza

je britský autor žijící trvale na Slovensku se svým manželem Jánem. 

Psát začal ve 13 letech, kdy mu rodiče k Vánocům koupili psací stroj. Původně vystudoval herectví a z nedostatku příležitostí se rozhodl, že si napíše vlastní divadelní hru. S tou se účastnil divadelního festivalu v Edinburghu, kde sklidila velký úspěch. To Roberta povzbudilo, aby se začal psaní věnovat profesionálně.
Brzy se v Británii zapsal jako úspěšný autor humoristických románů s přídechem romantiky. Postupně vydal pět knížek s hlavní hrdinkou Coco Pinchardovou, ve kterých hledání lásky provází – jak to ostatně v životě často bývá – trapasy a šlápnutí vedle, a samostatný román Miss Wrong and Mr. Right. Spolu se svým manželem Jánem také sepsali satiru na „báječný“ život v továrně na sny s názvem Lost in Crazytown, v níž se inspirovali zážitky, které sesbírali za dobu, co v Hollywoodu pracovali – Robert jako herec, Ján jako vizážista hvězd.

Přes úspěchy, kterých Robert jako autor romantických komedií dosáhl, nezapomněl na svůj tajný sen napsat thriller. Námět na postavu a případy detektiva šéfinspektora Eriky Fosterové v něm klíčily několik let.
Hned prvního titulu z volné detektivní série s názvem Dívka v ledu (The Girl in the Ice) se v zahraničí během necelých dvou let od vydání prodaly více než dva miliony výtisků, byl označen mimo jiné jako The Wall Street Journal a USA Today bestseller a práva byla prodána do dvaceti devíti jazyků. Dívka v ledu a její hlavní postava, detektiv Erika Fosterová, si spolu se svými kolegy Petersonem a Mossovou získala i tisíce českých čtenářů. Příběh, který se odehrává během temné zimy v Londýně a předkládá čtenáři zamotané klubko vztahů, intrik, skrývaných tajemství a nečekaných souvislostí, strhne své čtenáře od první stránky a nedovolí mu knihu odložit, dokud nedočte poslední stránku.

Pro české a slovenské fanoušky Eriky Fosterové může být zajímavý její původ – pochází totiž ze Slovenska, do Británie přijela před mnoha lety jako au-pair a postupně se vypracovala až na detektiva šéfinspektora.
V dalším thrilleru s názvem Noční lov (The Night Stalker) čerpá naopak Robert Bryndza ze třinácti let, které prožil v jižním Londýně. Kromě ulic nebo hospod, kde se Erika Fosterová a její tým během vyšetřování pohybují, se volně inspiroval skutečným případem, který dvacet let děsil jeho okolí. Sériový vrah se vloupával v noci k lidem do domů a policie dlouhou dobu neměla žádné vodítko. Nakonec se zjistilo, že žil jen o pár ulic dál než Robert.

I v třetím díle série Temné hlubiny (Dark Water), které nyní vychází, připravil Robert Erice Fosterové další nástrahy jak v souvislosti s novým případem, tak s její nepoddajnou povahou. Bude se muset ponořil hluboko do minulosti a bojovat s těmi, kteří skrývají stará tajemství.
Jak Robert Bryndza prozradil, pilně pracuje na dalších případech sympatické vyšetřovatelky. Zprostředkovaně do nich mohou zasáhnout i čtenáři: Robert poctivě čte všechny vzkazy, které mu čtenáři posílají přes Facebook nebo nechávají na jeho webových stránkách www.robertbryndza.com, a připomínky fanoušků bere vážně a zapracovává do svých nových knih. I tento jeho neobvykle přátelský postoj přispěl k tomu, že si jeho knihy získaly tak mimořádnou oblibu.

hodnocení a komentáře

24. 03. 2018 - Marie Valášková

Erika tráví volné chvilky s Petersonem a tak je při tom, když její přítel dostane zprávu o nálezu mrtvoly. Erika se toho snaží využít a jede s ním na místo činu.. Tak to je začátek pokračování nového příběhu z pera Roberta Bryndzy o Erice Fosterové. Erika, která byla na konci minulého případu přeřazena do Bromley, nyní nedělá na "vraždách" a strašně se jí po této práci stýská - je ochotná udělat všechno proto, aby se tam mohla vrátit, dokonce se i ponížit před superintendantem Sparksem a omluvit se. Asi v polovině příběhu nás autor seznámí i s vrahem a tak můžeme sledovat vyšetřování i myšlenkové pochody vraha a jen si přát, aby mu další surová vražda nepovedla. Článkem, který spojuje obět i vraha je Facebook - internet, moderní technologie, které vryhovi umožňují anonymní kontakt s obětí,

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily