Běžkyně

Peter May
199 Kč
Běžkyně
Nakladatelství
Díl
5.
Jazyk
Český
ISBN
978-80-757-7471-2
Rok vydání
2018
Počet stran
384
Formáty a ukázky

o knize

Pátý díl ze série čínských thrillerů.

Vrcholový čínský plavec spáchá v předvečer olympiády sebevraždu — a Čína tak ztrácí naději na vítězství proti Americe. Olympijský vzpěrač přijde o život v náručí své pekingské milenky — a nejvyšší kruhy se pokoušejí tento skandál ututlat. Brzy ovšem vyjde najevo, že tyto případy souvisejí s dalšími „náhodnými“ úmrtími nejlepších čínských sportovců. Případu se ujímá čínský detektiv Li Jen a americká soudní lékařka Margaret Campbellová. Jejich jedinou nadějí je olympijská běžkyně. Ta však záhadně zmizí a Liho kariéra i budoucnost mezinárodní atletiky se ocitají ve vážném ohrožení.

Peter May (nar. 1951) pochází z Glasgow, nyní žije ve Francii. Pracoval jako novinář a televizní scenárista. V současné době se živí jako spisovatel. Celosvětové renomé si získal šestidílnou sérií čínských thrillerů s mladým čínským detektivem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou. Kromě dalších úspěšných sérií byly do češtiny přeloženy také romány Ostrov Entry (2015), Útěk (2016) a Umrlčí cesta (2016).

hodnocení a komentáře

09. 06. 2018 - Ferdinand Štefl

Pokud bude pátý díl jako předchozí čtyři - tak to bude fantastický čtení !!!!!!

10. 07. 2018 - Miloslava Jakobova

Jako ty předešlé, pěkné počtení.

10. 07. 2018 - Monika Prokopova

Petera Maye mám moc ráda a tahle čínská série je dost povedená, člověk se toho i hodně dozví o vzdálené kultuře. Běžkyně se mi líbila. Moc.

10. 07. 2018 - Olga Tymešová

Moc se mi líbila

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily