Macbeth

Jo Nesbo
269 Kč
Macbeth
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-725-2734-2
Rok vydání
2018
Počet stran
544
Formáty a ukázky

o knize

Norský král detektivek Jo Nesbø v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy.

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci. Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnout až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu.

Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit.

Jo Nesbø, jeden z nejslavnějších světových autorů krimi, tvrdí, že jeho psaní je jen náhradou za slibnou fotbalovou kariéru, kterou musel v osmnácti letech kvůli přetrhaným kolenním vazům přerušit. Po studiích ekonomie a finančnictví pracoval přes den jako makléř a po večerech hrál ve skupině Di Derre (Ti tam). Když si u něj vydavatel objednal vzpomínky na život muzikanta na štacích, přišel místo toho se zápletkou pro první knihu ze série detektivek se svérázným vyšetřovatelem Harrym Holem – Netopýra. Jeho knihy vyšly v padesáti jazycích a prodalo se jich více než 40 milionů výtisků po celém světě.

„Macbetha“ inspirovala hra Williama Shakespeara, kterou Nesbø vnímá jako „thriller o boji o moc, odehrávající se v pochmurných noirových kulisách i v temnotě paranoidní lidské mysli“.

hodnocení a komentáře

23. 04. 2018 - Marie Valášková

Drogy,drogy,drogy...to je asi hlavní téma téhle podle mého názoru ne moc povedené knihy. Drogy, moc, šílenství, nenávist - ano určitě tohle všechno hýbe současným hektickým světem, ale skutečně je to s námi až tak špatné? Mackbeth - hlavní postava, je muž, který se vypracoval z "děcáku" až na nejvyšší posty policie, ale to mu nestačí, chce ještě víc - touží stát se starostou. Ale touží on nebo jeho milá Lady? A při té strhující cestě vzhůru zapomene na vše - na přátelství, na hodnoty slušných lidí a jde jen za svou vizí... Poslední JO Nesbo mne dost zklamal, tohle dílo mi připadá jako dost veliký úlet. Snad stojí za zmínku postava starosty Tourtella... Určitě mne zaujaly zmínky o Česku - českém křišťálu, ze kterého je vyroben krásný lustr v kasinu.

25. 04. 2018 - Jaroslava Chochulova

Musím súhlasiť, kniha sklamala aj mňa. prečítala som ju iba preto, že ju napísal Jo Nesbo.

23. 07. 2018 - Tatiana Princová

23.7.2018 - Tatiana Princová Súhlasím s p.Valáškovou a p.Chochulovou. Kniha ma sklamala. Tak som mu držala palce, aby sa vrátil z tej špatnej cesty, nepodarilo sa.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily