Němé oběti

Tim Weaver
199 Kč 119 Kč
Němé oběti
Nakladatelství
Série
Díl
6.
Jazyk
Český
ISBN
Rok vydání
2017
Počet stran
537
Formáty a ukázky

o knize

ZTRATIL VŠECHNO, NA ČEM MU ZÁLEŽELO.

ZBÝVÁ JEN SPRAVEDLNOST… A POMSTA.

 

Colm Healy patřil k nejlepším detektivům Metropolitní policie – až do chvíle, kdy se začal zabývat případem brutální vraždy mladé matky a osmiletých dvojčat. Vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě a skutečnost, že nikdy nedokázal najít a potrestat viníka, Healymu zničila kariéru a připravila ho o rodinu.

 

David Raker, který se specializuje na pátrání po nezvěstných osobách, je jediný přítel, který Healymu zbyl. Zároveň jako jediný chápe, že bez odpovědí Healy nikdy nedokáže najít klid a jeho život zůstane v troskách.

 

Proto se společně znovu pouštějí do vyšetřování. Ani jeden z nich ale netuší, že vrah ze stínů sleduje každý jejich krok a pouze čeká na správnou chvíli, aby je mohl pohřbít i s posledními důkazy svého ohavného činu…

hodnocení a komentáře

11. 07. 2017 -

Stejně jako předešlé díly i zde autor Tim Wevaer zvolil tolik oblíbenou ich-formu pro hlavního hrdinu dne. Knize, možná bych mohla napsat všem jeho knihám, ich-forma sluší a svědčí jako na míru ušitý kabát. My coby čtenáři máme tudíž možnost sledovat Rakerův Modus Operandi přímo v akci. Slovní zásoba, spojení a obraty hrají ve prospěch Weavera a tím ve mně nebyly vyvolány žádné pochybnosti o tom, že autor ví, co a proč píše. Nejen že se nedostaví žádná hluchá místa, ale především máte pocit, že na 528stranách je příběh neustále živý a svěží. Němé oběti jsou rozděleny do pěti části, které vytváří jakési mezníky příběhu. Do těchto mezníků je také vloženo několik flashbacků, které nejsou tak úplně flashbacky. Zní to složitě, já vím, ale nemohu prozradit více. Až si Němé oběti přečtete, pochopíte a dáte mi za pravdu. První čtyři části, naše zmíněné mezníky, jsou různorodé časové období, ve kterých se David a Healy střetávají. Jejich spolupráce totiž bohužel není tak jednoznačná, lehká a férová, jak se na první pohled zdá. Healy a samotný příběh se Rakerovi dostane pod kůži a následky si ponese až do své smrti. Poslední část, tedy pátá, je jakýsi shrnutím, co se během celého případu Raker dozvěděl. Ale mějte oči otevřené, nikdy nevíte, co na Vás bude v každé části číhat. Nevím, jak to Wevaer dělá, ale tolik zvratů a překvapení jsem v knize dlouho nezažila. I přes jejich množství jsem ale překvapivě nebyla přehlcena informacemi a příběh se tak držel na vysoké čtenářské úrovni. Vždy jsem věděla o co jde, kdo je kdo a proč to autor píše. Ano. Je pravda, že ze začátku jsem byla trochu skeptická. Nevěřila jsem tomu, že se autorovi povede takto rozjeté dílo dotáhnout až do konce. A víte co? Povedlo se mu to více než bravurně. Ne nadarmo je Tim Weaver tolik oblíbený anglický autor 21.století.

18. 06. 2018 - Marie Valášková

David Raker, muž, který hledá ztracené lidi, chce pomoci svému příteli Colmu Healymu a najít vraha mladé ženy a jejích dvou dětí. S Colmem se, ale jak víme z jiných dílů této série špatně vychází a tak začátek hledání vraha je trochu komplikovaný. Hledání vraha je vlastně trochu zvláštní, protože David normálně hledá zmizelé lidi, nikdy neví jestli dotyčný ještě žije či ne, ale vraha zatím nikdy nehledal. Wappingské molo je důležitá součást tohoto příběhu, který mi připadal jako zatím nejslabší dílo, co jsem od Tima Weavera četla. I sám David mi připadá trochu neskutečný, jako bez šťávy...Nelíbí se mi ani "přeměna" Colma Healyho, asi by to bylo možné zrealizovat, ale taková změna osobnosti mi tam nesedí a jsem zvědavá, jestli se k téhle postavě autir ještě vrátí.

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy ze série

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily