Před pádem

Noah Hawley
239 Kč
Před pádem
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-242-5563-7
Rok vydání
2017
Počet stran
368
Formáty a ukázky

o knize

Mlhavá letní noc. Soukromé letadlo do New Yorku. Jedenáct pasažérů, šestnáct minut letu. A pak se stroj zřítí do oceánu… Přežijí pouze dva – neúspěšný malíř a čtyřletý chlapec. Devět obětí patřilo k privilegovaným, vlivným kruhům. Každý z nich měl svůj příběh, osud, minulost. Možná je něco spojovalo. Nebo to byla jen hloupá náhoda? Co se vlastně dělo před pádem? Přichází thriller roku od scenáristy Sběratelů kostí a tvůrce seriálu Fargo.

Hawley Noah

Newyorský rodák NOAH HAWLEY (1967), spisovatel, scenárista a producent ověnčený mimo jiné cenami Emmy či Zlatý glóbus, začal psát v době, kdy coby zaměstnanec Legal Aid Society, organizace poskytující právní pomoc nemajetným lidem, pracoval s týranými a zanedbanými mladistvými. Poté se přestěhoval do San Francisca a psaní se rozhodl věnovat profesionálně. Knižně debutoval v roce 1998 thrillerem A Conspiration of Tall Men (Spiknutí vysokých). Po vydání románu Other People’s Weddings (Svatby druhých, 2004) vytvořil svůj první scénář ke komediálnímu dramatu Alibi (2006). Rok předtím započal spolupráci s televizním studiem FOX a stal se spoluscenáristou úspěšného seriálu Sběratelé kostí (Bones). Poté se opět vrátil ke knižní tvorbě, výsledkem byla dvojice románů The Punch (Rána pěstí, 2008) a Dobrý otec (The Good Father, 2012, česky 2013). Z trojice dalších seriálů, na jejichž tvorbě se podílel či dosud podílí, se jednoznačně nejznámějším a nejoblíbenějším stalo krimikomediální Fargo (2014–2015), produkované bratry Joelem a Ethanem Coenovými, autory stejnojmenného filmu z roku 1996. Noah je vášnivý milovník hudby a vynikající kytarista. S přítelem Davem Eggersem, spisovatelem a držitelem Pulitzerovy ceny, založil neziskovou organizaci 826 Valencia, která podporuje psaní dětí i dospělých v několika pobočkách napříč Spojenými státy. Noahův poslední román Před pádem (Before the Fall, 2015) debutoval na druhém místě žebříčku bestsellerů The New York Times a překládá se do 22 jazyků.

 

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily