Projekt Kraken

Douglas Preston
139 Kč
Projekt Kraken
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-750-7032-6
Rok vydání
2014
Počet stran
328
Formáty a ukázky

o knize

Nejnáročnější operace v dějinách NASA se lidem vymkla z rukou

Připravované vyslání vesmírné sondy do mrazivého prostředí Saturnova měsíce Titanu nemá v dějinách dobývání kosmu obdoby. Činnost složitého zařízení svěřili vědci Dorothy, samostatně uvažující umělé inteligenci, jejíž mentální kapacity mnohokrát překračují lidské. Umí se učit ze svých chyb, sama se zdokonaluje a vedle myšlení začíná i vnímat a cítit.
Pozemní zkouška sondy končí fatálním nezdarem. Dorothy způsobila výbuch celého zařízení, ale sama unikla do celosvětové sítě, tedy prakticky do každého počítače. Zdárně se skrývá a jde z ní strach. Hraje si na kočku a myš nejen se svou stvořitelkou doktorkou Melissou Shepherdovou, ale i s federálními úřady a burzovním makléřem, jenž ji chce využít pro své obchody. V souboji s ní není zpočátku úspěšný ani jindy neselhávající agent CIA Wyman Ford, kterého jejím zneškodněním pověřil prezident Spojených států.

Americký autor technothrillerů a hororů Douglas Preston se narodil roku 1956 v Cambridgi v Massachusetts. Absolvoval Pomona College v Claremontu v Kalifornii, kde studoval matematiku, biologii, chemii, fyziku, antropologii, geologii, astronomii a angličtinu. Osm let pracoval v Americkém přírodovědném muzeu v New Yorku jako autor a redaktor interních publikací a nakonec v roce 1985 napsal populárně-naučnou knihu o dinosaurech. O rok později se přestěhoval do Santa Fé a stal se spisovatelem na plný úvazek. Ze šesti jeho románů jich pět vyšlo česky: Mayský kodex, Rouhání, Kráter, Údolí tyrannosaura a Projekt Kraken. Kromě toho napsal další dvě desítky knih spolu s Lincolnem Childem.
Preston přispívá pravidelně do časopisu New Yorker, píše také pro National Geographic, Natural History, Smithsonian, Harper a Travel & Leisure.

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily