249 Kč
Terror
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-738-1214-0
Rok vydání
2016
Počet stran
Formáty a ukázky

o knize

Arktická výprava se mění v zoufalý boj o přežití… tajemný a nelítostný netvor nemá slitování

 

Kniha Terror je ve všech smyslech toho slova „mrazivý“ horor, vycházející z historických událostí. Dan Simmons jako kulisu svého příběhu použil výpravu sira Franklina, která se roku 1845 vydala hledat tzv. severozápadní cestu a jejíž osud je dodnes zahalen tajemstvím a je předmětem mnoha odborných i laických spekulací. 

V pestrém kaleidoskopu, proloženém četnými retrospektivními pasážemi, sledujeme osudy námořníků, kteří uvázli v ledové arktické pasti, docházejí jim potraviny, sužují je kurděje i jiné choroby a pronásleduje je tajemný a nelítostný netvor. Výprava se postupně mění v zoufalý boj o přežití. 

 

 

Kniha TERROR je navzdory rozsahu plná nepřetržitého napětí, nesporného vypravěčského umu a dokonale zvládnutých dobových reálií.

 

Na rok 2017 se chystá premiéra TV seriálu, natočeného na motivy tohoto románu. Producentem jsou mimo jiné: Ridley Scott a Dan Simmons.

 

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily