Prima sezóna (spisy - svazek 45)

Josef Škvorecký
129 Kč
Prima sezóna (spisy - svazek 45)
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-852-0401-8
Rok vydání
Počet stran
96
Formáty a ukázky

o knize

Příběhy Danny SMiřického a jeho přátel a děvčat na konci studia během 2.světové války.

Prima sezóna začíná: Zimní příhoda
Danny měl rád už snad všechny dívky v Kostelci, ale přesto, nebo právě proto, ho odmítají. Momentálně se snaží získat Irenu. To mu ale nezabrání ve schůzkách s Marií. Irena ho pozve domů, ale její otec, pan rada, přijde nečekaně domů. Prý mu někdo volal. Danny zjistí, že je Marie viděla oknem a žárlila.

Prima sezóna pokračuje: Májová kouzelnice
Danny potkává zvláštní slečnu. Dokáže změnit barvu svých šatů. Jmenuje se Karla-Marie Weberová. Danny jí musí napsat, že miluje jen ji. Po čase zjistí, že Karla a Marie jsou dvojčata, sestřenice Ireny, a vystřelili si z něj.

Prima sezóna málem skončí: Zamřížovaný charleston
Tentokrát se Danny pokouší zalíbit Kristýně. Ale farář má problém. Oddal židovskou dívku i přes zákaz a do matriky napsal datum sňatku před den, kdy byly tyto sňatky zakázány. Danny přes noc s kamarádem přepíše celou matriku.

Prima sezóna vrcholí: Vyhlídka z věže
Danny má plán, jak získat Irenu. Vylezou spolu na skálu, ale Irena spadne. Na pomoc přijde Ireny kluk Zdeněk, který má být v Praze. Ireně dojde, že byl s jinou holkou.

Prima sezóna se chýlí ke konci: Hotel pro sourozence
Danny se zamiluje do Ireniny sestry Aleny. Jedou spolu na výlet a chtějí přespat v hotelu. Ale to se nevydaří, hoteliér zavolá panovi radovi.

Prima sezóna končí: Smutné podzimní blues
Danny zůstane na chatě s Marií a snaží se ji opít. To se mu nepovede, nakonec ona opije jeho.
Danny hraje s kapelou a Marie ho odmítne. Přijde za nimi četník. Prý jednomu klukovi z kapely zastřelili Němci tátu.

Tento text byl zkopírován ze serveru: http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/josef-skvorecky/prima-sezona-4.html#ixzz1VHBDJRVE

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily