Dobrodružství milovníka knih

Charlie Lovett
149 Kč
Dobrodružství milovníka knih
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-743-2432-1
Rok vydání
2014
Počet stran
352
Formáty a ukázky

o knize

Peter Byerly vlastně ani nevěděl, jak se dostal právě do tohoto antikvariátu. Před devíti měsíci jím otřásla smrt jeho milované manželky Amandy, přestěhoval se ze Severní Karolíny na anglický venkov a doufal, že se tu znovu vrátí ke svému koníčku - sbírání a restaurování vzácných tisků. Když však otevře svazek z 18. století o shakespearovských podvrzích, vypadne z něj - Amandin portrét! Přestože akvarel očividně pochází z viktoriánských časů, podobnost je tak neuvěřitelná, že Petera posedne myšlenka přijít záhadě na kloub. Pátrá po stopách obrazu v historii a nakonec objevuje knihu, která by mohla s jednoznačnou platností říci, zda Shakespeare opravdu byl autorem svých her. Brilantní román o lásce a vzácných knihách tak prozkoumává i jednu z nejdráždivějších literárních záhad všech dob.

"Lovett vypráví strhující příběh, jemuž nechybí záhada, napětí, vražda ani intriky, ale co je nejdůležitější - ukazuje, jak je toto vše spojeno se čtením, sbíráním a sdílením knih."
- Robin Sloan

hodnocení a komentáře

30. 10. 2017 - Monika Hunčovská

Nejde mi obsah, ale o gramatiku. Když si knihu zakoupím, opravdu budou veškeré předložky nedílnou součástí následujícího slova?? Aspoň tak je to uvedeno v náhledu ..."doma vbezpečí aupíjet zšálku čaj, místo aby stál vzimě narohu ulice ažaludek mu svíral strach". Kniha by mě lákala, ale zároveň mě naprosto odrazuje - tohle se opravdu čte velice špatně. Již knihu s takovým textem mám... byla to hrůza a ne radost ze čtení ... Zdravím, Monika

15. 12. 2017 - Renáta Byrtusová

Kniha se velmi dobře četla. Text je vysázen správně, žádná slova s předložkami dohromady jsem v knize nenašla. Čteno na mobilu s androidem, v aplikaci ereadingu. Příběh samotný je pěkný, ve třech časových rovinách sledujeme osud jedné knihy a lidí, kteří se s ní "potkali".

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily