Modrý mauricius

Helen Morganová
129 Kč
Modrý mauricius
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-746-1439-2
Rok vydání
2013
Počet stran
296
Formáty a ukázky

o knize

Prožijte dobrodružné hledání nejžádanějších poštovních známek na světě, vydejte se z tropického ostrova v Indickém oceánu až do tichých aukčních síní moderního světa. Je to dramatický i vášnivý příběh prvních lovců poštovních známek. V září 1847 byly na dopisní obálky nalepeny barevné čtverečky papíru; posloužily k odeslání vstupenek na maškarní ples, pořádaný na tropickém ostrově Mauriciu. Nikdo z přítomných netušil, že obálka s touto známkou bude jednou stát přes milion dolarů.
Když se dvoupencový „modrý mauricius“ v roce 1865 objevil na začínajícím trhu se známkami ve Francii, okamžitě se stal slavným. V roce 1903 byl bezchybný kus nalezen v dětském albu. Známku koupil na aukci princ velšský a modrý mauricius získal hvězdné postavení. Známka s označením „poštovní úřad Mauricius“ je synonymem slávy, bohatství i záhad.
Helen Morganová vypráví fascinující příběh o nejvyhledávanějších kouscích papíru. Čtenáře zavede do Port Louis na Mauriciu, do Bordeaux, do Indie i Velké Británie, do Švýcarska i Japonska, všude tam, kam míří sny a představy všech sběratelů známek.

Helen Morganová je vzděláním historička a archivářka. Nejvíce ji zajímá dešifrování a interpretace faktů a především pátrání mezi slovy a obrazy, hledání souvislostí a budování příběhů. Za velmi užitečné při vědecké práci považuje databáze a velice ráda pátrá na internetu. Bádání je její největší radostí, zejména když přitom může opustit Melbourne. Práce na Modrém mauriciu, její první knize, ji přivedla do Londýna, Paříže, Bordeaux, Singapuru, na Mauricius a do Canberry a pak zpět do Melbourne. Užitečné informace našla dokonce v Centru rodinné historie Církve Ježíše Krista Svatých posledních dnů při pracovní cestě do Salt Lake City. O mauricijských známkách publikovala několik článků v historických a filatelistických časopisech, přispívá také do archivářských periodik a na konferencích přednáší o využívání informačních technologií a databází v archivnictví.

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily