Neviditelný

C.D. Payne
149 Kč
Neviditelný
Nakladatelství
Jazyk
Český
ISBN
978-80-721-7913-8
Rok vydání
2012
Počet stran
288
Formáty a ukázky

o knize

Ve své nejnovější knize C. D. Payne přináší lehce absurdní příběh klasického „losera“ á la Big Lebowski. Sedmatřicetiletý Axel Weston, nezaměstnaný novinář v Los Angeles, v rozvodovém řízení a finančně na dně, jednoho dne čirou náhodou objeví způsob, jak se stát neviditelným. Této překvapivé schopnosti začne záhy využívat ve vlastní prospěch; nejdříve krádežemi v obchodech, neplacením v restauracích či špehováním druhých lidí (včetně své odloučené manželky), poté snahou vybudovat si kariéru špičkového paparazziho.

Ukáže se však, že být neviditelný není až tak snadné, jak se zdálo. Původně snadný plán se vzápětí začne zadrhávat, jelikož o jeho schopnosti se dozvídají další osoby, a Axel musí čelit zcela nečekaným komplikacím, mimo jiné enormnímu zájmu ze strany FBI.

Při útěku před zákonem tak Axel předstírá vlastní smrt. Vzápětí však zjistí, že jeho neviditelnost se mu stává prokletím, protože již není schopen vrátit se do normálního, viditelného stavu. Zbývá mu jediné možné řešení…

***

C. D. Payne (*1949 Ohio) je americký volnomyšlenkářský spisovatel. Proslavil se především sérií kultovního deníku Mládí v hajzlu. Vystudoval historii evropských zemí na Harvardu, poté se živil jako redaktor, grafik, reklamní textař, fotograf, stavitel vlastního domu aj., měl asi třicet zaměstnání a žádné se mu podle jeho slov nelíbilo. V současné době se věnuje provozu svého nakladatelství Aivia Press, muzeu karavanů a psaní beletrie. Žije v Sonoma County, severně od San Franciska.

***

Nová kniha autora kultovní série Mládí v hajzlu.

Od autora kultovní série Mládí v hajzlu s Nickem Twispem, jež se stala předlohou filmu společnosti Dimension Films.

Nové skvělé dialogy z pera C. D. Paynea.

C. D. Payne se vrací v plné síle s novým příběhem.

Sedmatřicetiletý loser objeví trik, jak se stát neviditelným.

Sedmatřicetiletý Alex Weston potřebuje hodně rychle nějaký zázrak, aby zachránil svůj život.

Humorný a lehce absurdní příběh o neviditelnosti. 

***

Kniha je určena fanouškům C. D. Paynea, těm, jež vyrostli na příbězích Nicka Twista, není to text pro teenagery, ale pro dospělé.

 

hodnocení a komentáře

Ohodnoťte aspoň
jednou hvězdičkou
800

další knihy od autora

doporučujeme pro vás

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookies. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. SOUHLASÍM
Zobrazit detaily